Virág Mihály békéscsabai fotográfus vagyok. 12 éves koromban, 1968-ban ismerkedtem meg a fotózás alapjaival az exponálástól a laborálásig. Mérnök lettem, munkahelyemen 40 évig különböző beosztásokban az országos közutak üzemeltetésével foglalkoztam. A fotós szemléletmódom kialakulását nagymértékben befolyásolták az 1980-as évek elején rendszeresen megrendezett munkahelyi diapályázatok. Itt a békéscsabai fotós élet akkori egyik meghatározó személyisége, - a mindenki által csak Frici bácsinak emlegetett - Balogh Ferenc szemléletmódja, képbírálata nagy hatással volt rám. Munkámból adódóan sokat voltam úton, s feladatkörömön túl is sok mindent észrevettem: a tárgyak, az épületek, a természet apró részleteit, és ezek harmóniáját. A fotózásom egyik meghatározó állomása volt 1987, amikor is tagja lettem a Gyulai Székely Aladár Fotóklubnak. Itt rengeteg új lehetőség nyílott meg számomra, úgy a technikai fejlődés, mint a komponálás terén. A klub tagjaként képeimmel ekkoriban szerepeltem először csoportos hazai és külföldi kiállításokon.
Ezután 1997-től a békéscsabai Csabagyöngye Kulturális Központ, Lencsési Közösségi Ház Márvány Fotóműhelyének vagyok a tagja. A hazai és külföldi csoportos klubkiállításokon túlmenően itt kezdtem el regionális és országos pályázatokra egyénileg is képeket küldeni, ahol általában évente kerültek falra képeim.
Eddigi eredményeim: 74 kiállításon 117 képem került falra, melyek közül 1 kép első helyezést, 3 képem harmadik helyezést ért el, 2 képért pedig különdíjat kaptam.
Eddigi munkám elismeréséért 2013. július 6-án a Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetsége E- MAFOSZ fotóművésze diplomát adományozott.